Vlepované sklo

 Hlavní výhody

  • výrazně omezuje svěšování křídla

  • zlepšuje celkové vlastnosti okna

  • lze velmi snadno opravit

.

Proč?

Každé plastové okno se začne v průběhu své životnosti svěšovat. To znamená, že strana, kde je okenní klika časem mírně klesá dolů. Je to dáno vahou křídla (především u trojskel) a roztažností plastového profilu. Následek – okno při zavírání drhne o rám – dochází k odírání důležitých dílů, je vyosené – nesprávně těsní, je tedy méně úsporné.

„Každý plastový profil vlivem teplot mění svoje rozměry.Tento rozdíl dosahuje až 2,4mm na 1 běžný metr plastového profilu.“

V čem je problém?

Především v roztažnosti plastových profilů. Plast vlivem teplot mění svoje rozměry. Když je teplo – roztahuje se, když je chlad – smršťuje se. Tento rozdíl dosahuje až 2,4mm na 1 běžný metr plastového profilu. Zasklení však tomuto jevu téměř nepodléhá.  Výsledkem je, že se zasklení uložené v plastovém křídle pomalu uvolňuje – dochází ke svěšení křídla. Výrazně tomu také napomáhá váha skla – trojskla.

 

Pomohly by lepší výztuhy?

Žádná plastová okna nemají v rozích svařené ocelové výztuhy. Výztuž v okně končí cca 5cm před rohem okna. To znamená, že na svěšování okenního křídla nemá kvalita či síla výztuhy téměř žádný vliv.

„Použití vlepovaného skla je správné řešení. Kombinace kvalitní výztuže a vlepovaného skla má pozitivní vliv i na další vlastnosti okna.“

Někteří výrobci plastových oken se také snaží snížit hmotnosti křídla. Použijí slabší  sklo síly pouze 3mm oproti standardnímu zasklení síly 4mm. Slabší 3mm tabule skla je sice lehčí, ale také výrazně méně odolná proti rozbití a s ním spojená rizika s poraněním osob. To jsou však značná rizika. Takové sklo poznáte podle jeho označení např.: 4/16/3/16/3

 

Co je vlepované sklo?

Je to moderní technologie, kdy se tabule izolačního skla pevně slepí s profilem okenního křídla. Sklo a plastový profil tak tvoří jeden celek. Tím se omezuje „uvolňování“ tabule skla – svěšování. Použitý tmel je trvale pružný. Eliminuje tak rozdílnou roztažnost plastovéh profilu a zasklení.

„Vlepované sklo lze velmi snadno opravit.“

Případná výměna poškozené skla trvá cca o 20 min. déle, než výměna klasicky podložkovaného skla.“

Má to i další výhody?

Ano, vlepované sklo má příznivý vliv hned na několik dalších vlastností plastového okna. Zvyšuje stabilitu okenního křídla, tepelnou a zvukovou izolaci, bezpečnost proti vloupání.

Lze to jednoduše opravit?

Samozřejmě. Vlepované sklo lze velmi snadno opravit.

Případná výměna poškozeného skla trvá cca o 20 min. déle, než výměna klasicky podložkovaného skla. Cena takové výměny je pak lehce dražší o použitý tmel – cca 150,-Kč na oknenní křídlo.

Navštivne naši vzorkovou prodejnu.

Přesvěčte se o vyjímečné kvalitě našich oken osobě. Na ploše cca 200m2 máme vystaveny funkční vzorky oken, dveří i portálových posuvných systémů. Vše si mužete  vyzoušet v praxi. Vaše rozhodnutí pak bude jednodušší.

Prohlédněte si další praktické odkazy:

Svařované těsnění.

pevná dělící přepážka.

distanční rámeček Swisspacer U.

Středové (trojité) těsnění