Zimní zahrady v Třebíči

Zimní zahrada zvyšuje komfort bydlení

Zimní zahrada bývá pracovnou, společenským pokojem i příjemným místem k relaxaci. Tento oblíbený doplněk rodinných domů, který působí elegantním a zároveň vzdušným dojmem, vám na míru navrhneme také v třebíčském Oknolandu.

Pobočka Oknolandu v Třebíči zajišťuje návrh zimních zahrad až po jejich konečnou realizaci. Vybírat lze mezi hliníkovým či dřevěným provedením. Do plastových zimních zahrad většinou zatéká a tak je naše společnost nenabízí. Jako zasklívací materiál si můžete zvolit sklo nebo polykarbonát, dále máte na výběr mezi různými způsoby otevírání a větrání i samotným provedením střechy.

Máte-li zájem realizovat ve svém bydlení zimní zahradu, navštivte nás v naší prodejně.
Na základě vašich požadavků najdeme ideální řešení. Zimní zahrady jsou velmi specifické a je vždy lepší se potkat osobně.

Využití zimní zahrady

O volbě materiálů a technických zařízení, jako je vytápění, větrání nebo stínění, rozhoduje v prvé řadě účel, ke kterému bude zimní zahrada sloužit. Před samotným návrhem zimní zahrady je tedy důležité ujasnit si, zda bude zimní zahrada:

  • Celoročně obývatelná, a půjde tedy o další obytnou místnost v domě.
  • Vybavena bazénem a bude sloužit spíše k sezonnímu užívání.
  • Využita pouze pro pěstování rostlin.
  • Sloužit jako energetický systém vhodný pro pasivní využití sluneční energie.

Zimní zahrada jako obytný prostor

Zimní zahrada nachází nejčastější využití jako rozšíření obytného prostoru. Pro tento typ zimních zahrad jsou typické stabilní klimatické podmínky s teplotami 24–26 °C, a to jak v letních, tak zimních měsících. Pokud chcete, aby byla zimní zahrada celoročně obývatelná, je třeba na podzim a v zimě zajistit její vytápění. Jaké máte možnosti? Lze využít:

  • podlahové konvektory nebo podlahové topení
  • přenosný konvektor
  • tepelné čerpadlo
  • krbová kamna

Trendy v oblasti zimních zahrad

Technologický vývoj v oblasti zimních zahrad jde neustále dopředu. Například dříve používané jednoduché skleněné tabule jsou už minulostí. V současné době tvoří výplň zimních zahrad nejčastěji izolační dvojskla a trojskla s bezpečnostním sklem. Oblíbená jsou také tepelná zrcadla, která propouští sluneční energii dovnitř, ale zabrání jejímu úniku ven. Kromě toho, že tato skla dobře izolují, chrání také proti mrazu a ostrému slunci, jsou pevná a vykazují mechanickou bezpečnost.