Al-clip

AL-clip je v podstatě opláštění venkovní strany plastových oken hliníkovým plechem.
Zásadně zvyšuje životnost funkčnost plastového okna.

AL-clip je vytvarován podle tvaru okenních rámů a křídel. Kryje z venkovní strany celý rám plastového okna i jeho křídlo.
Toto řešení Vám přinese hned několik zásadních výhod. AL-clip chrání rámy oken před přímým vlivem povětrnostních podmínek jako jsou déšť, slunce, UV záření, prach a agresivní nečistoty. Tyto vlivy z dlouhodobého hlediska ovlivňují vzhled Vašich oken.

AL-clip výrazně lépe chrání plastová okna před  se vlivem kolísání teplot. Plastová okna se pod vlivem tepla a chladu neustále rozpínají a smršťují, a to v řádech několika milimetrů. Především s okny vystavenými slunečným stranám domu mohou být v budoucnu nemalé problémy. Jsou-li okna tmavá (imitace dřeva atd.) je riziko o to větší. Neustálým tepelným namáháním může docházet k nežádoucím deformacím a většímu svěšování okenních křídel. Taková okna budou časem špatně těsnit a nepůjde je spolehlivě ovládat.

AL-clip může být laminován imitací dřeva (např. zlatý dub atd.),  lze jej nastříkat dle vzorníku RAL, nebo můžeme AL-CLIP eloxovat.
Pokud je na vnější straně rámů použit AL-clip, je to pro životnost a správnou funkci Vašich plastových oken to nejlepší řešení.

Al-clip nelze na okna dosadit dodatečně. Budou-li Vaše nová okna tmavá či nadměrně vystavena silnému slunečnímu záření zvažte použití AL-clipu včas.
Náš personál Vám s výběrem správných oken pro Váš dům či byt rád odborně poradí.